Hledat

Menu


Znak SDH Kralupy

  

Znak Soptíků

A5221050-0ed5-4851-92d6-416d445cce15

Máte otázky ?OdkazyDopravní nehoda u obce Olovnice

Dne 27. ledna 2015, v ranních hodinách, vyjelo vozidlo CAS 20 T-815 k dopravní nehodě tří osobních automobilů na silnici č. 240 mezi Kralupami a Velvary, u železničního přejezdu. Jedno z vozidel zůstalo na kolejišti. Na místě události byla již přítomna jednotka HZS Středočeského kraje, stanice Kralupy n. Vlt. Krátce po příjezdu bylo vozidlo odvoláno zpět na stanici.


 
 

Požár v bývalém hotelu Adriana

Dne 23. února 2015, v podvečerních hodinách, a následně dne 25. února 2015, v odpoledních hodinách, vyjela jednotka společně s HZS Středočeského kraje, stanice Kralupy n. Vlt., k ohlášenému požáru v komplexu bývalého hotelu Adriana. Požár byl zjištěn v jedné z místností objektu. Při likvidaci požáru byla použita dýchací technika. Z fotografií zachycující vnitřní prostory je patrné v jakých nehygienických podmínkách mnohdy jednotky požární ochrany provádějí svou činnost.


 
 
 
 
 
 
 

Požár palet v obci Olovnice

Dne 27. února 2015, po 22. hodině, vyjela vozidla CAS 32 T-815 a CAS 20 T-815 k nahlášenému požáru do obce Olovnice, ul. Velvarská. Již z dálky byl viditelný veliký oheň. Jednalo se o požár uskladněných palet v silážní jámě v blízkosti kravína na okraji obce. Na hašení požáru se celkem podílelo 9 hasičských jednotek.


 
 
 
 
 
 

Požár travního porostu u vodárny

Dne 28. února, v podvečerních hodinách, vyjelo vozidlo CAS 20 T-815 k nahlášenému požáru travního porostu poblíž vodárny v Kralupech. Na místě již zasahovala jednotka HZS Kralupy, která prováděla likvidaci požáru pomocí jednoho "C" proudu.


foto zdroj: HZS Kralupy


 
 

Padající plechy ze střechy

Dne 30. března, v odpoledních hodinách, vyjelo vozidlo CAS 20 T-815 k technické pomoci při odstraňování poletujících kusů plechové střešní krytiny, uvolněné v důsledku silného větru, na objektu někdejší kompresorové stanice v areálu bývalého kralupského pivovaru, ul. Žižkova, Kralupy, poblíž vlakového nádraží.
Na místě byla již přítomna jednotka HZS Kralupy. K dispozici jim byl automobilový žebřík. Jednotky společně provedly odstranění zbývající střešní krytiny včetně izolace, aby se zamezilo ohrožení kolemjdoucích osob.
Hlídka Policie ČR následně zabezpečila místo proti vstupu nepovolaným osobám.


foto zdroj: HZS Kralupy


 
 
 
odstraňování uvolněných částí střechy odstraňování uvolněných částí střechy
odklízení hřebíků odklízení hřebíků

Požár v bytovém domě v Kralupech

Dne 6. dubna 2015 došlo v dopoledních hodinách k požáru v jednom z bytů činžovního domu v Přemyslově ulici v Kralupech nad Vltavou. Na místo zásahu byly povolány všechny složky IZS.
Na likvidaci požáru byly nasazeny dva "C" proudy za použití dýchací techniky. Hasiči museli nejdříve několik osob z domu evakuovat, neboť byly uvězněny ve svých bytech vlivem silného zakouření. Ty byly následně předány do péče záchranné služby. Použita byla i přetlaková ventilace.

Pro veliké množství nasazené techniky byla po celou dobu zásahu Přemyslova ulice uzavřena.

Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování.

Další informace naleznete zde


 
 
 
 
 
 
 
 

Požár travního porostu v Mikovicích

Dne 11. dubna, v podvečerních hodinách, vyjela vozidla CAS 20 T-815 a CAS 32 T-815 k požáru travního porostu v Kralupech - Mikovicích. Zásah byl zahájen vysokotlakým proudem. Dohašení se následně provedlo pomocí lafetové proudnice.


foto zdroj: HZS Kralupy


 

Požár střechy domu v obci Koleč

Krátce po půlnoci, z 16. na 17. června 2015, vyjela jednotka k požáru střechy dvoupodlažního domu v obci Koleč.
Vzhledem k velikosti objektu byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Na místě události se na likvidaci požáru podílelo celkem devět hasičských jednotek.
Hašení probíhalo pomocí dvou útočných proudů nasazených vnitřkem budovy. Použita byla i automobilová plošina. Hasební práce probíhaly za užití dýchací techniky. Z důvodu probíhajícího hoření musely být strženy podhledy a část střechy.
Požár se obešel bez zranění.


foto zdroj: HZS Kralupy


použita byla i automobilová plošina použita byla i automobilová plošina
 

Požár obilí a traktoru u obce Slatina

Dne 21. července 2015, krátce po 13:00 hod., vyjela jednotka s vozidlem CAS 32 T-815 k ohlášenému požáru traktoru a obilí na poli u obce Slatina.
Vzhledem k poměrně velké rozlehlosti zasažené plochy bylo na místě události přítomno několik jednotek požární ochrany.
K likvidaci požáru obilí byla vužita požární vozidla vybavená přední kropící lištou.


foto zdroj: JSDH Kralupy n. Vlt.


 
 
 
 
hašení za pomoci přední kropící lišty hašení za pomoci přední kropící lišty
 
 
 

Požár pole u obce Blevice

Dne 8. srpna 2015, krátce po poledni, vyjela naše jednotka s vozidlem CAS 20 T-815 k požáru posekaného pole u obce Blevice.
Z původně ohlášených 20 m² zasažené plochy, došlo k rychlému rozšíření požáru na mnohem větší rozlohu, na což narazila i naše jednotka při jízdě na místo události. Hoření probíhalo již na samotném okraji pozemní komunikace a hrozilo nebezpečné přeskočení plamenů přes tuto silnici na další pole. Družstvo okamžitě ustavilo vozidlo v tomto úseku a zahájilo likvidaci požáru pomocí dvou útočných "C" proudů.
Ostatní přítomné jednotky prováděly hašení na jiných úsecích. Ke konečné likvidaci požáru byla využita požární vozidla vybavená přední kropící lištou.


foto zdroj: JSDH Kralupy


 
 
 
 
 
"Následky" po rozrývání půdy při užití přední kropící lišty. Vozidlo HZS Slaný. "Následky" po rozrývání půdy při užití přední kropící lišty. Vozidlo HZS Slaný.
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | výměna odkazů